AncheteInfractiuniNews

Bebe din Bosnia: Reținut 24 de ore pentru infracțiunea de ultraj

Cum îl știu oamenii pe Bebe din cartierul Bosnia, din nou a comis o infracțiune deosebit de gravă!

În urma unui scandal ce a izbucnit în cartierul Bosnia, polițiștii sosiți la fața locului să intervină pentru a aplana respectivul scandal, unul dintre polițiști a fost lovit cu pumnul în gură de poreclitul Bebe din Bosnia, pe numele său Laurențiu Mihai.

După cele întâmplate, polițiștii au reținut persoana și a fost făcută suspectă pentru infracțiunea de ultraj.

În ultima perioadă vedem polițiști bătuți de diferite persoane certate cu legea, cum ar fi Bebe din Bosnia, care a mai fost reținut și în alte țări pentru infracțiunea de proxenet. În acea perioadă ducea femei la produs, dar și le maltrata!

În cartierul Bosnia a avut loc un conflict deosebit de grav, deoarece a fost nevoie să intervină mai mulți polițiști la fața locului. Cum respectivul scandal s-a lăsat cu un polițist lovit, asta ne face pe noi să înțelegem faptul că oamenii certați cu legea de fapt nu au lege și aceștia trebuie să rămână după gratii!

Referitor la acest caz, iată ce ne-a declarat domnul procuror Sepcovici Alin, înlocuitorul purtătorului de cuvânt al Parchetului de pe lângă Judecătoria Petroșani:

„Avem înregistrat un dosar penal pentru infracțiunea de ultraj, constând în aceea că în după-masa de 26.02.2025, în jurul orei 18, în cartierul Bosnia din Petroșani, cu ocazia intervenției unui echipaj de poliție în zonă, urmare a unei sesizări privind producerea unui scandal, unul dintre membrii echipajului de poliție a fost lovit cu pumnul în zona feței de către o persoană de sex masculin. Agresorul a fost făcut suspect și față de el s-a dispus reținerea pe 24 de ore. Mai departe continuă cercetările. Ordin de protecție nu a fost emis în cauză, nu s-a emis. Procurorul de caz este încă în cercetări, nu s-a stabilit la momentul actual care este urmarea. Deocamdată, ca și măsură preventivă, a fost dispusă doar reținerea 24 de ore”